Wybór damskiej kurtki

Kupując kurtkę damską warto jest kierować się przy dokonywaniu wyboru krojem.

Zwrócenie uwagi w pierwszej kolejności na krój kurtki pozwala zdecydować się na taką kurtkę, która zarówno będzie w stanie zapewnić wygodne użytkowanie, a także atrakcyjne prezentowanie się. Przy wybieraniu kroju kurtek damskich warto wstępnie zapoznać się z różnymi typami stosowanych przez producentów krojów. Pozwala to następnie znacznie lepiej dopasować konkretny krój do posiadanej figury. Warto jest również sprawdzić porady dotyczące dopasowywania rodzaju kurtki damskiej do posiadanej figury.

Typ kurtki a figura

Jeśli posiada się figurę klepsydry wówczas warto jest decydować się na takie fasony kurtek damskich, które są w stanie podkreślić figurę. W takiej kurtce można uwydatnić walory figury, co przekładać się będzie na bardziej atrakcyjne prezentowanie się w wybranej kurtce. W przypadku figury jabłka niezbędne jest natomiast branie pod uwagę możliwości lepszego zaprezentowania zgrabnych nóg. Warto jest z tego powodu decydować się na krótsze kurtki. Kurtki damskie w kształcie bombki będą dobrym rozwiązaniem dla kobiet mających figurę gruszki. Przy figurze tuby można zdecydować się na kurtki, które pozwalają na podkreślenie talii. Natomiast dopasowana góra kurtki do figury powinna być wyborem dla kobiet, które posiadają figurę kielicha.

Materiał, z którego wykonana jest kurtka

Nie bez znaczenia jest zdecydowanie się na kurtki, które wykonane są z odpowiednich materiałów. Zimowa kurtka damska musi spełniać podstawową funkcję, czyli chronić przed zimnem. Najważniejsze jest branie pod uwagę materiałów, z których wykonane jest wnętrze kurtki oraz wierzchnia warstwa. Wpływają one bezpośrednio na to, jak kurtka będzie w stanie zapewnić ochronę przed zimnem. Obecnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na sztuczne materiały, które mają specjalne właściwości ochrony przed zimnem i utrzymywania ciepła, co daje pewność, że kurtki damskie sprawdzą się nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.