Nowoczesne rozwiązania dla branży gastronomicznej

W przypadku urządzeń gastronomicznych bardzo ważne jest zachowanie czystości, z pewnością pieczenie czy gotowanie powoduje iż w komorach osadza się tłuszcz, para wodna.

Obecnie wiele urządzeń posiada systemy czyszczenia, co znacznie ułatwia pracę. W dużych kuchniach z pewnością liczy się czas, zatem przygotowanie urządzeń do działania musi być jak najkrótszy. Także sam proces obróbki termicznej jedzenia musi odbywać się bardzo sprawnie. Dlatego też nowoczesne piece konwekcyjne, jak również komory fermentacyjne wykorzystywane w piekarstwie. Podczas czyszczenia należy zwrócić uwagę czy w piekarniku nie ma zbyt wielu otworów lub szczelin, które mogą zbierać tłuszcz. Zewnętrzne elementy ze stali nierdzewnej z pewnością pozwalają na łatwe utrzymanie czystości.

Warto wybierać modele o płaskich powierzchniach, które łatwo się czyści. Nowoczesne urządzenia gastronomiczne umożliwiają zaprogramowanie piekarnika w taki sposób aby mógł zmieniać temperaturę, czy też prędkość nawiewu w trakcie pieczenia.

Wiele różnych posiłków może wymagać wielu faz pieczenia czy też gotowania, obecnie można to łatwo zaprogramować, można także ustawić opóźnienie włączenia piekarnika. Najbardziej zaawansowane modele mogą posiadać połączanie bezprzewodowe z internetem ,dzięki czemu pieczeniem można zarządzać z telefonu komórkowego.

Mierzona może być nie tylko temperatura, ale także wilgotność, zatem można bardzo dokładnie zaprogramować cały proces.

Tego rodzaju urządzenia możemy znaleźć na stronie https://crispan.pl/komory-fermentacyjne/. Oczywiście urządzenia powinny utrzymywać temperaturę wewnątrz, a na zewnątrz urządzenia gastronomiczne muszą być jak najchłodniejsze. Wymaga to użycia bardzo dobrej izolacji, musi być ona oczywiście żaroodporna. Należy zwrócić także na wysokość kuchenek, mogą być to modele stojące, lub też stawiane na podwyższeniu. Chodzi tutaj o wygodę użytkowania, aby można było wygodnie wkładać i wyjmować jedzenie. Dlatego też powinniśmy zwracać na to uwagę, aby były one jak najwygodniejsze.