Ozime zboża – herbicydy

Sianie zboża na zimę oznacza zysk na wiosnę, ale czy zawsze tak jest? Jeśli jesień jest ciepła i mokra to można się spodziewać, że chwasty będą rosły na polach bardzo szybko. Im dłużej czekamy z decyzją o tym jak z nimi walczyć tym jest z tym gorzej dla nas.

Oznacza to, że trzeba będzie zastanowić się, jaki herbicyd na zboża ozime zastosować. Do wyboru mamy przeróżne środki chemiczne, dlatego na spokojnie będzie można dopasować to, co jest nam potrzebne. Wystarczy tylko przejrzeć dostępne oferty, a już sami nie będziemy wiedzieli, co zastosować. Kierujemy się nie opakowaniem i tym, że ma ładny kolor albo chwytliwe hasło reklamowe, ale tym, co jest wewnątrz. Trzeba będzie sprawdzać bardzo dokładnie skład takie środka chemicznego. Nam właśnie to jest potrzebne, bo im skuteczniejsza mieszanka różnych składników tym skuteczność jest zwiększona i można na tym naprawdę bardzo dużo zyskać. Jeden oprysk zgodnie z instrukcją obsługi dołączona do opakowania może oznaczać, że chwasty znikną z naszych upraw i będzie można tutaj liczyć jedynie zyski, a nie tak jak wcześniej straty. Warto o tym pomyśleć już dzisiaj.

Wykonaj oprysk raz, a skutecznie

Trzeba właśnie taką metodę przyjąć, że stosujemy skuteczny środek raz, ale więcej już nie trzeba będzie do tego tematu wracać. Właśnie takim herbicydem jest Fundamentum. Polecany jest przez specjalistów, którzy stosowali różne rozwiązania, ale nie były aż tak bardzo skuteczne. To działa i jest to potwierdzone, dlatego warto będzie się tym preparatem na chwasty zainteresować. Nie jest drogi i nie trzeba go wiele zużywać żeby rozwiązać próbę z chwastami. Działa bardzo skutecznie wchłaniając się przez liście i niszcząc chwasty aż do korzenia. O tym jak stosować herbicydy w zbożach ozimych dowiemy się ze strony ochrona herbicydowa zbóż ozimych. Na tej stronie można będzie poczytać, jaki okres jest najlepszy do tego żeby zastosować herbicydy. Warto postępować zgodnie z taką instrukcją, bo wtedy zwiększamy szanse na skuteczne zwalczenie chwastów w uprawach.