Jak działa wanna z hydromasażem?

Jacuzzi to nazwa jednego z najważniejszych producentów przenośnych spa, jednak potocznie określa się tak wanny z hydromasażem.

Jacuzzi to wanny posiadające specjalne dysze emitujące strumienie wody, sterowanie pneumatyczne, system filtracji, system ogrzewania, kąpiel bąbelkową, system masażu pleców, panel sterowania. Mogą być wyposażone także w zmieniające kolor światła pod wodą, zestaw kranów z prysznicem ręcznym, radio, a także wiele innych udogodnień.

Krótko mówiąc, jacuzzi to duża wanna wyposażona w urządzenia, które wzbudzają ruch wody. Ze względu na ruch wody nazywane są także wannami z hydromasażem. Aby wanna z hydromasażem mogła działać prawidłowo, musimy posiadać źródło wody, jak również odpływ.

Dzięki temu możemy wymieniać raz na jakiś czas wodę w naszej wannie. Z pewnością potrzebny będzie także system filtrowania wody, dzięki niemy z wody zostaną wyizolowane wszystkie zanieczyszczenia.

Każda wanna tego rodzaju musi posiadać także wydajną pompę, silnik pompy wytwarza siłę, która wypycha wodę z dysz przy różnych ciśnieniach. Moc strumienia można modyfikować w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji. Strumień może być włączany i wyłączany za pomocą przełącznika umieszczonego na wannie. Nowoczesne wanny mogą posiadać bardzo rozbudowane panele zarządzania, zwłaszcza jeżeli posiadają wiele dysz. Z pewnością jacuzzi pod gwiazdami to możliwość świetnego wypoczynku we dwoje, można po całym dniu pracy. Aby ustrzec się przed bakteriami można dodać do wody chlor, pozwoli to także utrzymać czystą wannę. Z całą pewnością warto zwracać szczególną uwagę na stan pompy i filtra, nie można dopuścić do zatkania się filtra wody. Oczywiście można go czyścić, musimy zatem mieć dostęp do filtra i pompy, musimy o tym pamiętać podczas montażu. Wannę dodatkowo warto zabezpieczyć kiedy z niej nie korzystamy, można użyć specjalnej osłony, możne być ona dodatkowo zapinana na suwak, dzięki czemu będzie można łatwo ją zakładać. Ochroni ona wannę przed liśćmi, oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami.