MyLED Oświetlenie Biznes,Blog Naprawa starej turbiny w silniku

Naprawa starej turbiny w silniku

Kilkanaście lat temu silnik benzynowy, jeśli miał turbinę to był bardziej sportowy, rasowy, ale dzisiaj samochody mają małe silniki i turbiny. Można spotkać nawet takie, które nie mają litra pojemności, ale za to generują moc jak dawniej dwa razy większy silnik.

Trudno byłoby nam znaleźć na rynku nowy samochód z silnikiem diesla, który nie ma turbo. Turbosprężarka bardzo pomaga, ale jednocześnie jest to urządzenie, o które trzeba wiedzieć jak dbać. Zła eksploatacja prowadzi do bardzo szybkich awarii.

Dzisiaj wiele samochód ma bardzo duży apetyt na olej silnikowy. Bywają nowe modele z normą dwóch litrów na tysiąc kilometrów. Problem w tym, że jeśli ktoś na bieżąco oleju nie dolewa to turbo nie ma chłodzenia i zaczyna się przegrzewać. Od razu awaria nie nastąpi, ale to jest tylko kwestią czasu. Jeśli nie wychładza się po jeździe turbo to również w przyszłości będą z nim problemy. Trzeba wiedzieć jak jeździć takim samochodem, a wtedy wizyty w warsztacie będą o wiele rzadsze. Jeśli awaria nastąpiła to nie zawsze trzeba turbo wymieniać na nowe. Można poddać regeneracji to, które mamy, a zatem trzeba będzie zgłosić się do kogoś, kto jest w stanie nam pomóc. Będzie to firma z bardzo dużym doświadczeniem, która jest obeznana w najlepszych metodach. To oznacza dla nas pełne zadowolenie, bo wiemy, że oni wiedzą, co i jak mają robić.

Gwarancja wysokiej, jakości przy naprawie turbo

Zgłaszając się do serwisu, który ma do zaoferowania usługi związane z naprawami turbosprężarek trzeba będzie wybrać wysoką, jakość, a nie cenę. To oznacza, że konieczne będzie sprawdzanie czy serwis daje nam gwarancje na swoje naprawy. Jeśli daje to na jak długo, bo im dłużej tym mamy do czynienia z bardziej profesjonalną firmą, która wie jak się zajmować regeneracją. Wtedy wiemy, że turbo regeneracja będzie przeprowadzona w taki sposób żebyśmy byli z tego zadowoleni. Lepiej wydać na naprawy więcej, ale później nie wracać do warsztatu po przejechaniu tysiąca kilometrów tylko można jeździć i jeździć przez dziesiątki tysięcy kilometrów.