Jak wybrać profesjonalne oprogramowanie dla firm

Obecnie oprogramowanie coraz częściej dystrybuowane jest w postaci elektronicznego kodu aktywacyjnego który otrzymujemy po zakupie na naszą skrzynkę e-mail.

Natomiast pliki instalacyjne pobieramy ze strony producenta, jest bardzo wygodna forma instalacji, szybko możemy otrzymać dostęp do oprogramowania które nas interesuje, nie wychodząc z domu. Z pewnością tego rodzaju licencje pozwalają także zaoszczędzić nieco na wydatkach na oprogramowanie, będą one nieco tańsze niż tradycyjne wersję pudełkowe. Dlatego też jeżeli potrzebujemy programów dla firm, z pewnością produkty z oznaczeniem ESD czyli Electronic Software Distribution, będą dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Jak wybrać profesjonalne oprogramowanie dla firm

Programy biurowe i systemy operacyjne dla firm

Z pewnością każdy komputer potrzebuje systemu operacyjnego, obecnie najczęściej wykorzystywany jest Microsoft Windows 10, możemy znaleźć go w różnych odmianach licencyjnych. Przykładowa wersja Windows 10 Education będzie kierowana dla placówek naukowych, studentów, szkół oraz uczelni. W przypadku kiedy chcemy zakupić system operacyjny do domu wówczas dobrze sprawdzi się Windows 10 Home. Jeżeli kupujemy oprogramowanie dla firmy powinniśmy zwrócić uwagę aby był to Windows 10 Pro.

Oczywiście obecnie komputery w większości podłączone są do sieci Internet, dlatego też powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę naszych danych, za pomocą programów antywirusowych oraz programów które monitorują ruch w sieci. Mogą być to programy producentów takich jak Kaspersky, AVG, Eset, G Data. W tym wypadku zwrócimy uwagę na licencje oprogramowania, które przewidują pewien okres użytkowania, może być to przykładowo 1rok. Dodatkowo każda licencja określa na ilu urządzeniach może być wykorzystywany dany rodzaj oprogramowania. W przypadku firmy gdzie mamy większą ilość komputerów, dobrym pomysłem będzie zakupienie licencji na 3 lub też 5 stanowisk, co będzie tańsze od kupowania pojedynczych licencji.

Kiedy zdecydujemy już jaki rodzaj programu będzie nam potrzebny, wówczas warto wejść na stronę teamnet-software.pl, sklep oferuje bardzo szeroki wybór programów dla firm, od systemów operacyjnych poprzez programy antywirusowe, do całych pakietów biurowych. Możemy zakupić klucze elektroniczne, pobrać i zainstalować program na naszym komputerze.