Aparat ortodontyczny to nie tylko estetyka Twojego uśmiechu.

Wiele osób, które maja poważne wady zgryzu lub po prostu krzywe zęby najzwyczajniej w świecie się nie uśmiecha.

Jest to spowodowane swego rodzaju dyskomfortem, które zapewne niejednokrotnie takie osoby doświadczyły. Niestety w obecnych czasach uważa się, że krzywe zęby i nieodpowiedni zgryz szczęk jest najzwyczajniej w świecie nieatrakcyjny. Dlatego też od wielu lat można skorzystać z usługi specjalisty jakim jest lekarz ortodonta. To właśnie ten specjalista już podczas pierwszej wizyty określi nam sposób leczenia odpowiedni do naszej wady zgryzu. Warto też wspomnieć o tym, że samo leczenie ortodontyczne, polegające na korekcji zgryzu i prostowaniu zębów, nie ma tylko właściwości estetycznych,. Aparat ortodontyczny to nie tylko estetyka Twojego uśmiechu.

Proste zęby oraz odpowiedni zgryz szczęk to przede wszystkim zdrowe zęby, łatwiejsze ich czyszczenie, a co za tym idzie prostsze zapobieganie powstawanie próchnicy i innych groźnych chorób w przypadku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej.
Na chwilę obecną najczęściej wyróżnia się dwa typy aparatów ortodontycznych, które stosuje się w celu korekcji wszelkich niedoskonałości dotyczących naszych zębów.

Jest to oczywiście aparat ortodontyczny stały, a także aparat ortodontyczny ruchomy. Ruchomy aparat najczęściej zakładany jest dla dzieci, ponieważ główną zaletą tego typu aparatu jest możliwość jego natychmiastowego zdjęcia. Wiąże się to między innymi z tym, że dzieci, które posiadają jeszcze zęby mleczne nie mogą mieć stałego aparatu. Ruchomy aparat przede wszystkim koryguje wady zgryzu szczęk, wpływ na prostowanie zębów jest znacznie mniejszy niż w przypadku stałego aparatu ortodontycznego. Stały aparat ortodontyczny ma bardzo dużą skuteczność w przypadku prostowania zębów, jednak przede wszystkim wszystkie zęby powinny być już „stałe”, a także wolne od wszelkiego rodzaju ubytków czy próchnicy. Jeśli chciałbyś umówić wizytę u sprawdzonego ortodonty we Wrocławiu, koniecznie wejdź na aparat na zęby wrocław aby dowiedzieć się więcej na temat całego procesu leczenia.