MyLED Oświetlenie Blog JAK ELEKTRYCZNE PROMIENNIKI MOGĄ POMÓC W OPIECE NAD EGZOTYCZNYM ZWIERZĘCIEM?

JAK ELEKTRYCZNE PROMIENNIKI MOGĄ POMÓC W OPIECE NAD EGZOTYCZNYM ZWIERZĘCIEM?

Wiele zwierząt, które chcemy hodować w naszych domach może żyć w takich warunkach, jakie mamy w Polsce.

Są jednak gatunki, które wymagają specjalnej opieki. Najczęściej są to zwierzęta egzotyczne: gady, niektóre płazy, pajęczaki. Niezależnie od tego, czy chcesz hodować tarantulę, gekona, skorpiona, kameleona czy legwana, aby zapewnić mu komfortowe warunki życia, sięgnij po duże terrarium oraz promiennik elektryczny.

TERRARIUM TO PODSTAWA

Twoje zwierzę potrzebuje przestrzeni do życia. Większość egzotycznych zwierząt powinna być trzymana w terrariach. Dzięki temu nie zrobi krzywdy ani sobie, ani domownikom. Powinno być ono na tyle duże, abyś mógł umieścić w nim schronienie dla zwierzęcia oraz dodatkowe „atrakcje”. Różne gatunki lubią różne dekoracje, które dają im cień, zapewniają wilgoć lub schronienie. Środek terrarium również powinien być odpowiednio przygotowany. I znowu, w zależności od tego, jakie zwierzę wybierzesz, tak może w nim znaleźć się piasek, kamienie, żwirek oraz roślinność.

ODPOWIEDNIA TEMPERATURA

Gdy masz już terrarium, pomyśl o odpowiedniej temperaturze. Jeśli nie jesteś pewien, jakie warunki powinieneś zapewnić zwierzęciu, zapytaj hodowcy od którego je nabywasz. Wiele gatunków wymaga dogrzewania terrarium. Tu sprawdzi się elektryczny promiennik. Możesz taki reflektor ciepła umieścić tuż nad terrarium i zapewnić zwierzęciu nieustannie podwyższoną temperaturę (względem temperatury pokojowej) lub włączać go od czasu do czasu. Elektryczne promienniki dostępne są w wielu modelach oraz o zróżnicowanej mocy – upewnij się, że wybrałeś tę odpowiednią. Pozostanie jedynie umieścić reflektor na właściwej wysokości.

ZŁOTA ZASADA – JEŚLI NIE WIESZ – ZAPYTAJ!

To Twoje pierwsze zwierzę? Masz prawo nie wiedzieć, jak dobrać odpowiednio elektryczny promiennik. Nie rób tego na własną rękę! Zapytaj ekspertów. Oni podpowiedzą Ci, który model najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. Sprawdzony zespół doradców znajdziesz w firmie Irsystem.