Dlaczego powinieneś zainstalować plisy okienne w swoim domu?

Niezależnie od tego, czy masz niestandardowe okno wymagające idealnego dopasowania osłon, świetlik, niewymiarowe okna czy słoneczny salon, odpowiednio dobrane plisy okienne mogą zapewnić izolację, która pomaga ograniczyć zarówno nagrzewanie się latem, jak i utratę ciepła w miesiącach zimowych w pomieszczeniach.

Oferując szeroką gamę tkanin, rozmiarów, kształtów i kolorów, większość plisowanych tkanin do żaluzji jest specjalnie wykonana z podkładami odbijającymi ciepło i światło, aby zapewnić pewną kontrolę nad otoczeniem zewnętrznym.

Dlaczego powinieneś zainstalować plisy okienne w swoim domu?

Czy plisy okienne spełnią twoje oczekiwania

Łatwa w obsłudze, lekka konstrukcja umożliwia mocowanie plis okiennych blisko przeszklenia w obrębie ramy, co zapewnia maksymalną kontrolę ciepła oraz światła. Po otwarciu minimalna powierzchnia sztaplowania zapewnia maksymalną widoczność, a taką roletę można obsługiwać w dowolnym kierunku, w górę lub w dół. Dostępne są również zaciemniające i odbijające promienie słoneczne tkaniny. Z pewnością plisy okienne uzupełniają wystrój wnętrz i zwiększają komfort użytkowania pomieszczeń.

Idealnie dopasowane rolety plisowane są bardzo skuteczne na drzwiach balkonowych i w kuchniach, gdzie bliskość ściany wnęki uniemożliwia instalację innych osłon okiennych bez utrudniania otwierania drzwi oraz okien. Tego typu plisy nie mają również sznurków czy łańcuszków, są zatem bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jeśli posiadamy dzieci czy zwierzęta domowe.

Dom to miejsce, w którym spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi oraz azyl, w którym odpoczywasz i relaksujesz się po stresującym, pełnym obowiązków dniu w pracy. Przyjemność, jaką czerpiesz z domu, będzie większa, jeśli dom będzie pięknie urządzony i wyposażony w odpowiednie udogodnienia. Jednymi z najlepszych udogodnień, których nie powinno zabraknąć w twoim domu, są rolety okienne. Szeroki wybór osłon okiennych oferuje sklep.karpol.pl – Plisy okienne są dobrym tego przykładem. Ich instalacja to najłatwiejszy i najskuteczniejszy sposób na zmianę ogólnego wyglądu domu. Jeśli chcesz wpuścić trochę naturalnego światła do swojego domu, ale nadal cieszyć się prywatnością, możesz rozważyć instalację plis okiennych, ponieważ pozwalają one obniżyć rolety od góry.