MyLED Oświetlenie Blog,Dom Najnowsze oświetlenie awaryjne oferuje znaczące korzyści dla firm

Najnowsze oświetlenie awaryjne oferuje znaczące korzyści dla firm

W sytuacji awaryjnej budynku szybka ewakuacja bez paniki może łatwo zadecydować o bezpieczeństwie osób opuszczających budynek.

Najnowsze oświetlenie awaryjne w technologii LED ułatwia to osiągnięcie, przynosząc znaczne dodatkowe korzyści dla systemów bezpieczeństwa.
Większość osób niezaznajomionych z budynkiem zwykle opuszcza go w ten sam sposób, w jaki do niego weszli, często ignorując krótsze drogi ewakuacji. Dlatego oświetlenie awaryjne i oświetlenie dróg ewakuacyjnych muszą ułatwiać osobom wychodzącym dostatecznie dobrą widoczność, aby można było bezpiecznie i szybko wydostać się z budynku, korzystając z najbliższej i najkrótszej wyznaczonej ścieżki wyjścia. Oświetlenie LED ma kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnymi świetlówkami, które od wielu lat znajdują się w oprawach oświetlenia awaryjnego. Na przykład diody LED są energooszczędne. W porównaniu z równoważnymi świetlówkami, dobre diodowe znaki ewakuacyjne i oprawy często wykazują oszczędności energii rzędu 30 procent lub więcej. Światło może być również znacznie bardziej skoncentrowane, co pozwoli zaoszczędzić znaczne koszty w całym okresie eksploatacji instalacji.

Diody LED są małe, więc zwykle są zgrupowane, aby zapewnić wystarczającą ilość światła.

Nawet zgrupowane oświetlenie LED jest wydajne i kompaktowe, ale aby osiągnąć optymalną wydajność oświetlenia LED, konieczne są dedykowane urządzenia sterujące (sterowniki), optyka i osprzęt. Jest to znacząca korzyść sama w sobie, ponieważ możliwe są ciekawe możliwości dzięki eleganckim, nowoczesnym i dyskretnym projektom opraw do zastosowania jako oświetlenie awaryjne. Diody LED są również bardzo wytrzymałe, mają doskonałe parametry w niskich temperaturach i można je łatwo sterować cyfrowo, ale chyba najbardziej niezwykłą cechą oświetlenia LED jest jego długa żywotność. Dostępne są produkty oświetleniowe wysokiej jakości, które będą działać przez 50 000 godzin lub dłużej, ale nadal zapewniają 70 procent pierwotnego strumienia świetlnego. Przynosi to znaczące korzyści w zakresie konserwacji oszczędzające czas i pieniądze dla osób zarządzających obiektami komercyjnymi.