MyLED Oświetlenie Blog,Dom Zalety sufitów podwieszanych

Zalety sufitów podwieszanych

Jedną z ważniejszych zalet, którą posiadają sufity podwieszane jest to, że dobrze one izolują akustycznie pomieszczenia.

Oznacza to, że doskonale one pochłaniają dźwięki w pomieszczeniu, a zarazem chronią pomieszczenie, przed odgłosami pochodzącymi z zewnątrz. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż wiadomo, że w pomieszczeniu, które jest bardziej ciche znacznie łatwiej się pracuje, a i przebywanie w nim jest znacznie bardziej przyjemne. Bardzo dobrze zrobimy, wykańczając nasze mieszkanie jeśli zamontujemy w nim sufity podwieszane. Poza tym, że bardzo estetycznie wyglądają to również mają wiele innych zalet. Jedną z nich jest z pewnością kwestia ochrony przeciwpożarowej. Jak podkreślają specjaliści z tej dziedziny sufity podwieszane mogą skutecznie chronić strop, przed rozprzestrzeniającym się ogniem. Warto jednak tu dodać, że jeżeli chcemy, aby nasz sufit podwieszany jak najlepiej chronił przed ogniem, tu musimy pamiętać, że wszelkie przewody elektryczne powinny być bardzo dobrze zabezpieczone, na przykład masą szpachlową.

Obecnie, używane na budowach rozwiązania, różnią się od tych stosowanych, jeszcze kilka lat temu.

W budownictwie, chętnie wykorzystuje się sufity podwieszane, które dzielą się na dwie grupy: zbudowane z płyt gipsowo – kartonowych, albo z płyt gipsowo-włóknowych. Wśród obu rodzajów możemy znaleźć sufity zarówno ognioodporne, jak również wodoodporne. Sufity podwieszane typu w są łatwiejsze w użyciu, gdyż można je łamać w odpowiednie kawałki nawet bez konieczności cięcia. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie sufity można malować jedynie farbami, które nadają się do malowania powierzchni gipsowych. Mimo że budowa stelaża wydaje się dość skomplikowana to sufity podwieszane są dość łatwe w wykonaniu i można je złożyć za pomocą wiertarki i podstawowych narzędzi. Dlatego też coraz częściej widzimy je w naszych domach, niewątpliwą zaletą jest możliwość łatwego zamontowania różnego rodzaju oświetlenia, od halogenów, poprzez różnego rodzaju oświetlenie LED.