Krem z konopi a leczenie przewlekłego bólu

Dużo chorób, zarówno ostrych jak i przewlekłych, wiąże się z odczuwaniem dolegliwości bólowych.

Alternatywą dla stosowanych powszechnie tabletek przeciwbólowych mogą być produkty z konopi, które pozostają całkowicie bezpieczne dla organizmu. Nie uzależniają i nie zagrażają kondycji narządów wewnętrznych.
Wśród popularnych produktów zawierających medyczną marihuanę, cbd, najczęściej można spotkać kremy, maści, herbatki i oleje. Działanie przeciwbólowe wspomnianych roztworów jest tym silniejsze, im wyższe będzie stężenie substancji aktywnych. W sytuacjach, gdy ból jest naprawdę silny, można skorzystać z oferty produktów typu forte, albo zapytać o jak największe stężenie (przeważnie w wersjach „silnych” wynosi ono 10%). Poza możliwością samodzielnego korzystania z przeciwbólowych właściwości kremów czy maści, można spotkać się z zaleceniem od lekarzy. Taką alternatywę doradza się przeważnie bardzo schorowanym pacjentom, często onkologicznym lub cierpiącym na późne stadia przewlekłych chorób.


Gdy ból nie jest aż tak silny, ale dokuczliwy i przewlekły, dotyczy na przykład stawów, kości i mięśni, dobrym wyborem okazać się może krem z konopi. Wykazuje on intensywne miejscowe działanie.

Nadaje się do stosowania na stawy i mięśnie, do smarowania kończyn, pleców, klatki piersiowej i szyi. Oprócz ulgi w bólu, może on wywołać też przyjemne rozluźnienie i odprężenie. Po krem z konopi sięgają także osoby cierpiące na skurcze kończyn wywołane chorobami ogólnoustrojowymi, na przykład chorobą Parkinsona.
Regularnie używany krem z konopi okazuje się świetnym remedium na dolegliwości bólowe. Jest przeważnie łatwy w aplikacji, a niewielkie opakowanie można bez trudu zmieścić w apteczce. Chociaż produkty z konopi są dość drogie, zauważalna ulga wywołana ich działaniem znacznie podnosi całkowitą opłacalność. Dla oszczędzenia dobrze jest korzystać z większych, choć mniej poręcznych opakowań – są tańsze niż produkt o tej samej objętości obecny w małych pojemnikach. Jeśli kupuje się przez internet, warto korzystać z okresowych obniżek cen lub rabatów dla stałych klientów.