MyLED Oświetlenie Blog Wybór roślin, które nie zaszkodzą zwierzętom

Wybór roślin, które nie zaszkodzą zwierzętom

Architektura krajobrazu oddaje piękno, tworząc dobrze wyglądające podwórko.

Krajobraz wokół domu powinien być również zaprojektowany jako przestrzeń użytkowa dla właściciela domu. Może się wydawać, że to dużo informacji do rozważenia, więc czytaj dalej, aby uzyskać przydatne wskazówki, które pomogą Ci zaprojektować krajobraz, który spełni wszystkie Twoje potrzeby.Jeśli sadzisz w miejscu o bardzo dużym nachyleniu, upewnij się, że uprawiasz rośliny odporne na suszę. Dzieje się tak, ponieważ są ustawione pod kątem i nie trzymają zbyt dobrze wody. Ponieważ są ustawione pod kątem, będą w stanie uzyskać dostęp do większej ilości światła słonecznego.Spróbuj użyć rodzimych roślin do kształtowania krajobrazu. Decydując się na zagospodarowanie ogrodu, użyj kwiatów, krzewów i drzew, które pochodzą z Twojej okolicy. Rodzime rośliny będą łatwiejsze w pielęgnacji i będą w stanie wytrzymać pogodę, która jest powszechna w Twojej okolicy.Pamiętaj, aby zaplanować swój krajobraz przed zakupem. Spróbuj naszkicować swój projekt krajobrazu na kartce papieru przed faktycznym sadzeniem i budową. Kiedy dokładnie wiesz, jakich materiałów potrzebujesz i gdzie je umieścisz, pomoże ci to uniknąć marnowania pieniędzy.Przed zakupem lub zasadzeniem danej rośliny upewnij się, że znasz jej oczekiwaną wysokość i tempo wzrostu. Możesz zdecydować się nie zawracać sobie głowy tym uroczym małym krzewem, jeśli dowiesz się, jak szybko może stać się przerośniętym potworem. Szybko rosnące rośliny mogą wymagać więcej przycinania i pielęgnacji, niż się spodziewałeś, więc odrób pracę domową przed zakupami.Dodaj trochę kostki brukowej do swojego projektu krajobrazu, aby stworzyć chodniki. Może to pomóc w utrzymaniu ludzi z dala od trawnika i dodaje piękna Twojej nieruchomości. Wybór roślin, które nie zaszkodzą zwierzętom

Możesz pokryć chodniki rodzimymi kwiatami, aby zwiększyć piękno i jeszcze bardziej poprawić wygląd całej nieruchomości.Staraj się promować głęboki wzrost korzeni na swoim trawniku.

Możesz to osiągnąć poprzez odpowiednie nawożenie i podlewanie, kontrolę strzechy i pilnowanie wysokości trawy. Dzięki głębokiemu wzrostowi korzeni nie będziesz musiał tak często podlewać trawy i jest mniej podatny na suszę.Jeśli mieszkasz w części kraju, która jest zagrożona pożarami, wybierz odpowiednio projekty krajobrazu. Na przykład drzewa powinny być sadzone w odległości co najmniej 100 stóp od siebie. Ponadto duże drzewa nie powinny być sadzone w odległości mniejszej niż 100 stóp od domu lub innej konstrukcji budowlanej (ogrodu, szopy, warsztatu itp.).Ilekroć zajmujesz się kształtowaniem krajobrazu, ważne jest, aby uwzględnić w swoim krajobrazie rzeczy inne niż rośliny. Rzeczy takie jak kamienie dekoracyjne, kąpiele dla ptaków i oświetlenie mogą naprawdę poprawić wygląd twojego krajobrazu. Upewnij się, że nie zapełniasz swojej przestrzeni, dodając wiele dodatków.Pamiętaj, że taniej nie zawsze znaczy lepiej. Chociaż możesz znaleźć dość niedrogie materiały do ​​​​wykonania swojego projektu, jakość prawdopodobnie nie będzie tym, czego szukasz. Jeśli jesteś początkującym architektem krajobrazu, korzystne byłoby udanie się do specjalistycznego sklepu; nawet jeśli może to być droższe, możesz uzyskać wiele porad, a twoje zapasy będą gwarantowane.Zaznaczanie pól od przydatnych funkcji po dobry wygląd jest niezbędne podczas tworzenia planu zagospodarowania terenu. Nadaje również Twojemu domowi i podwórkowi wygląd luksusu, jednocześnie mieszcząc się w ograniczeniach budżetowych. Sztuczki opisane w tym przewodniku pozwolą ci to łatwo osiągnąć. Zapamiętaj te wskazówki, gdy robisz jakąkolwiek architekturę krajobrazu, a będziesz mieć podwórko, o którym zawsze marzyłeś!