Psy 3 w imię zasad

Film Psy Władysława Pasikowskiego powstał w 1992 roku, polskie kino zmieniło się diametralnie, podobnie jak życie w Polsce i jej stolicy.

Realia w kraju wyglądają całkiem inaczej, w życie zwykłego człowieka weszła technika, każdy ma obecnie telefon z dostępem do internetu. Zmienia się także mentalność ludzi. Po 25 larach z więzienia wychodzi porucznik Franciszek „Franz” Maurer (Bogusław Linda). W filmie znajdziemy także dobrze znaną postać podporucznika Waldemara „Nowego” Morawca (Cezary Pazura). W filmie ponownie zobaczymy handlarza bronią Radosława Wolfa (Artur Żmijewski), który odegrał znaczącą rolę w drugiej części serii. Mimo różnic wiekowych Marcin Dorociński w roli paskudnego i idealistycznego policjanta bardzo dobrze pasuje do innych bohaterów. Psy 3 w imię zasad

Franz Maurer zostaje zwolniony po 25 latach więzienia.

Wychodzi w zupełnie nowy świat – telefony komórkowe, Warszawa oblepiona billboardami i reklamami, relacje władzy pozornie zmienione w świecie przestępczym i policyjnym, przestarzałe kontakty z przeszłości. Szybko jednak okazuje się, że współczesny świat łudząco przypomina ten z przeszłości. Rozkład sił wygląda prawie tak samo jak dawniej, a może nawet bardziej brutalnie, zmieniło się tylko pokolenie. Konflikty wciąż rozstrzygane są za kulisami Maurer swoje pierwsze kroki kieruje do swoich dawnych kontaktów, a tym samym trafia do szefa mafii, stare sprawy nieobciążone już ciężkimi tekami pełnymi zbrodni politycznych stały się już nieaktualne. W kapitalistycznej dżungli każdy dba o swoją indywidualną skórę. Film to trzecia odsłona filmu o prawdziwych twardzielach, znajdziemy tu byłych agentów służby bezpieczeństwa, policjantów jak i bandytów, w filmie wszystkie te trzy światy przenikają się nawzajem. Oglądając ma się wrażenie iż mimo że bohaterowie się zestarzeli, stare problemu pozostały nadal aktualne. Świetnie zarabiający gangsterzy i słabo zarabiający policjanci, którzy mają ich ścigać. Znajdziemy idealistycznych policjanów, którzy są nieprzekupni i dobrzy w swom fachu. Z pewnością Psy 3. W imię zasad to jeden z najlepszych filmów sensacyjnych 2020 roku.