MyLED Oświetlenie Biznes Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji kota

Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji kota

Być może w przeszłości wyszkoliłeś kilka psów, ale nic nie jest w stanie przygotować Cię do wychowania nowego kociego przyjaciela.

Koty w niczym nie przypominają psów. Wymagają większej uwagi w okresie dorastania i więcej osobistego czasu na zabawę z właścicielem. W tym artykule przedstawimy niektóre z głównych różnic między nimi.Jeśli masz kilka kotów, zaoszczędź pieniądze na daniach dla kotów, sprawdzając w lokalnym sklepie dolarowym dania salsy. Zazwyczaj za dolara można dostać pakiet trzech sztuk. Są solidne i mają ładne kolory. Ładnie wyglądają w Twojej kuchni i są w sam raz na karmę dla kotów.Kup następnego kota w lokalnym schronisku dla zwierząt. Mają mnóstwo niesamowitych kotów, które rozpaczliwie potrzebują domu. Uratowanie kota może mieć duży wpływ na wasze życie.Upewnij się, że Twój kot jest zawsze zadbany. Zwykle wystarczy regularne czesanie i szczotkowanie. Jeśli robisz to dość często, pomoże im to zachować czystość. Zmniejszy to również takie rzeczy, jak wypadanie włosów i kule włosowe, ponieważ uniemożliwia im to dodatkowe włosy. Utrzymanie kota w dobrym stanie sprawi, że będzie on wyglądał jak najlepiej.Zawsze należy zabrać kota do weterynarza, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Koty potrzebują corocznych szczepień i ogólnej oceny stanu zdrowia. Aby zapewnić najbardziej spójną opiekę nad zwierzętami, wybierz jednego weterynarza i trzymaj się go. Dzieje się tak, ponieważ ta osoba będzie znała twojego kota i historię zwierzęcia.Unikaj szansy, że twój kocur rozwinie kryształy w swoim organizmie, które wydostaną się z jego moczu, jeśli będziesz karmiony dietą wysokiej jakości. Przekazanie tych kryształów może być bolesne, a rachunek za weterynarza zostanie odpowiednio wyceniony. Wybierz karmę dla kota o niskiej zawartości magnezu. Upewnij się, że przeczytałeś etykietę. Wszystko, co musisz wiedzieć o pielęgnacji kota

Zauważysz, że żywność i produkty na bazie ryb mają wyższy poziom magnezu niż jakikolwiek produkt pozyskiwany z drobiu.Weź udział w wystawach kotów, aby uzyskać wskazówki dotyczące swojego kota.

Udział w wystawie kotów kosztuje tylko kilka dolarów. Ale kiedy uczestniczysz w jednym, widzisz sprzedawców sprzedających artykuły dla kotów i pokazujesz właścicielom zwierząt, którzy dają swoim kotom wszystko, co najlepsze. Możesz uzyskać pomysły na najlepsze marki do karmienia Twojego kota, a także pomysły na pielęgnację i pielęgnację Twojego kota.Zrozum, że koty lubią być wyniesione. Kot będzie szczęśliwy tylko wtedy, gdy zapewnisz mu bezpieczne miejsce do oglądania wszystkiego. Jeśli drapak nie jest w twoim stylu, usuń solidną półkę, na którą może wskoczyć. Aby było naprawdę wyjątkowe, połóż tam również łóżko lub koc.Nie myśl, że możesz nauczyć kota korzystania z kuwety. Zrobią to samodzielnie i nie trzeba ich uczyć. Nie jest dobrym pomysłem wcieranie łap kota w ściółkę. Niektórzy myślą, że to jest sposób na trening. Nie jest.Zrozum, że otoczenie łatwo wpływa na Twojego kota. Koty mają lepszą pamięć i zwykle trenują przez całe życie. I odwrotnie, zachowują również przerażające doświadczenia i zajmuje im dużo czasu, aby przezwyciężyć swoje lęki. Zachęcaj swojego kota i unikaj sytuacji, które go przerażają.Chociaż oba zwierzęta są wspaniałe i mogą spokojnie egzystować ze sobą pod jednym dachem, nie należy lekceważyć adopcji nowego kociaka. Planuj z wyprzedzeniem i miej w zapasie wystarczającą ilość zasobów, takich jak karma dla kotów i tym podobne. Jeśli zamierzasz szkolić kota w domu, nie zapomnij kupić dodatkowego żwirku przez pierwsze kilka miesięcy, ponieważ może się bałaganić.