MyLED Oświetlenie Biznes Jak zachęcić dzieci do kreatywnej zabawy

Jak zachęcić dzieci do kreatywnej zabawy

Dobrym pomysłem jest umieszczenie zabawek na otwartej półce.

Dzięki temu dzieci mogą zobaczyć wszystko, co jest dostępne, i zachęca to ich wyobraźnię do działania. Ponieważ jest mniej opcji, nie jest to przytłaczające, a nawet łatwiejsze do utrzymania porządku. Jeśli dzieci w różnym wieku dzielą przestrzeń do zabawy, trzymaj zabawki najmłodszego dziecka na niższym, najbardziej dostępnym poziomie, aby mogło samodzielnie je wybierać. Uprości to również proces sprzątania. Każdy członek rodziny może pomóc w utrzymaniu porządku w przestrzeni do zabawy, odkładając każdy przedmiot z powrotem na wyznaczone miejsce na półce.

Jak zachęcić dzieci do kreatywnej zabawy

Little Dutch zabawki dla dzieci

Ważne jest również, aby odpowiednio dobrać zabawki do wieku i umiejętności dziecka. Zabawki do chwytania i ząbkowania są świetnymi opcjami na pierwsze miesiące, kiedy dziecko uczy się podnoszenia i trzymania przedmiotów, badając, jak się poruszają, czy można je żuć. Wybierz opcje, które mają naturalne farby na bazie wody lub z materiałów organicznych. Miękkie organiczne materiały są idealne na pierwsze przytulanki dziecka. Twoje dziecko prawdopodobnie od czasu do czasu będzie brać do buzi swoje pluszaki, więc rozważ opcje, które mają haftowane elementy zamiast plastikowych części, które mogą się poluzować.

Klocki zestawy do budowania nie bez powodu są klasyczną zabawką wczesnego dzieciństwa. Pomagają w rozwoju na wiele sposobów, w tym umiejętności motorycznych i przestrzennych. Niemowlęta poniżej 1 roku życia nie są jeszcze gotowe do budowania imponujących konstrukcji, ale spodoba im się uderzanie o siebie dwoma klockami, manipulowanie nimi w dłoniach i przewracanie małych wież, które zbudowali dla nich rodzice lub rodzeństwo. Dodatkowo dzieci w każdym wieku mogą bawić się klockami wspólnie, ucząc się nowych umiejętności.

Little dutch zabawki dla dzieci wykonane z drewna z pewnością są nie tylko bezpieczne, ale również wspierają rozwój kreatywnego myślenia i rozwój. Są to zabawki nie tylko zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska, ale mają też związek z produktem naturalnym w świecie przyrody, a mianowicie z drzewem. Twój maluch odczuje to, gdy dotknie i poczuje zapach drewnianych zabawek.