Dlaczego warto używać jednorazowych opakowań ulegających biodegradacji

Używając w swojej firmie biodegradowalnych i innych bardziej przyjaznych dla środowiska opakowań jednorazowych, konsumenci będą patrzeć na twoją markę w korzystniejszym świetle.

Konsumenci dbający o środowisko mogą dobrze się czuć, kupując w twojej firmie, co pomaga im stać się lojalnymi, długoterminowymi klientami. Z pewnością każda firma powinna wybrać biodegradowalne i bardziej zrównoważone alternatywy dla niektórych z najpopularniejszych tworzyw sztucznych jednorazowego użytku stosowanych w wielu branżach. Od worków na śmieci, po taśmy, opakowania, patyczki, torby, pudełka na dania na wynos, sałatki czy kubki na kawę i wiele innych, z pewnością znajdziemy odpowiednie rozwiązania z przyjaznych dla środowiska materiałów, które są niezbędne w naszej firmie. Aby kompostowalne tworzywo sztuczne uległo biodegradacji, musi znajdować się w komercyjnej kompostowni o temperaturze 60 stopni Celsjusza, dużej ilości tlenu i dobrym poziomie wilgotności. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, tworzywo sztuczne nadające się do kompostowania nie ulegnie biodegradacji, ponieważ mikroorganizmy potrzebują takich warunków do życia i rozłożenia tworzywa na materiał organiczny. Ze względu na inny skład kompostowalne tworzywa sztuczne nie mogą być poddawane recyklingowi w głównym nurcie. Dlaczego warto używać jednorazowych opakowań ulegających biodegradacji

Ich materiały mają różne właściwości i po zmieszaniu mogłyby zanieczyścić inne konwencjonalne tworzywa sztuczne.

Jeśli nie można ich dostarczyć do komercyjnej kompostowni, muszą trafić na wysypisko, gdzie również po pewnym czasie ulegną rozkładowi. Można takie opakowania wyrzucić do kosza na śmieci lub stosu domowego kompostu. Jeśli jest to dozwolone, można je również wyrzucić do niektórych zielonych pojemników komunalnych na odpady. Z pewnością biodegradowalne opakowania na wynos doskonale sprawdzą się w wielu różnych firmach zainteresowanych rezygnacją z produktów jednorazowych wykonanych z plastiku. Konsumenci mają więcej możliwości wyrzucania tych materiałów opakowaniowych, a firmy mogą realizować swój plan, aby ich produkty były jak najbardziej wygodne w używaniu od początku do końca.