Bądź czujny przez cały rok dzięki tym wskazówkom dla alergików

Jeśli masz alergie, wiesz, jak nieprzyjemne może być radzenie sobie z nimi.

Niezależnie od tego, czy masz alergie sezonowe, czy jesteś uczulony na pewne inne wyzwalacze, leczenie alergii jest w dużej mierze takie samo. Oto kilka świetnych sposobów radzenia sobie z alergiami, dzięki którym możesz żyć dalej.Zatrudnij kogoś do koszenia trawnika, jeśli masz alergię. Podczas koszenia pyłki i inne alergeny przelatują przez twoje podwórko, a gdy idziesz do przodu, wchodzisz bezpośrednio w te drażniące. Jeśli koszty są problemem, profesjonalna firma zajmująca się trawnikami nie zawsze jest konieczna. Samo rozpytanie się zwykle daje chętnego lokalnego nastolatka, który doceni szansę zarobienia pieniędzy na wydatki. Jeśli musisz sam skosić trawnik, załóż filtrującą maskę na twarz.Jeśli alergie powodują ciągłe kapanie z nosa, możesz doświadczyć otarcia, zaczerwienienia i bolesności wokół nozdrzy. Używanie papierowych chusteczek do zatrzymania kapania może pogorszyć ten stan. Zamiast tego dyskretnie przetrzyj nos bawełnianą szmatką lub chusteczką lub nałóż wazelinę na nozdrza, aby chronić skórę.Zbyt wiele osób pozwala, aby ich alergie ograniczały to, co mogą zrobić. Nie musi tak być. Nie ma powodu, aby przestać chodzić na wędrówki, które kochałeś, lub przestać grać z dziećmi na podwórku. Walcz z tymi alergiami i dobrze się nimi zajmij. Umów się na wizytę do alergologa i zastanów się, jakie leczenie najbardziej Ci pomoże.Pozbycie się wykładziny w domu może pomóc w alergii, ponieważ wykładzina często zatrzymuje wiele alergenów. Sprawdź pod wykładziną, a może się okazać, że ukryte pod nią są piękne podłogi z twardego drewna. Możesz polubić ten wygląd i będzie to lepsze dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny.Wielu lekarzy jest więcej niż chętnych do wypisywania recept na najnowsze i najlepsze leki przeciwalergiczne, ale niektórzy nie mają pojęcia o wysokiej cenie. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Jeśli masz trudności z płaceniem za te leki, poproś o próbki lub skontaktuj się z producentem leku, aby zapytać o programy pomocy pacjentom.Zainwestuj w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacz powietrza, zwłaszcza w sypialni, może sprawić, że osoba z alergią będzie o wiele bardziej komfortowa. Jednostki te cyrkulują powietrze podobnie jak wentylator, jednocześnie odfiltrowując kurz i inne zanieczyszczenia powietrza. Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj urządzenia wyposażonego w filtr HEPA.Łazienki są częstym źródłem pleśni, która u alergików może wywoływać swędzenie i podrażnienie. Uruchamianie górnego wentylatora wyciągowego podczas brania gorącej kąpieli lub prysznica zmniejsza wilgoć w powietrzu i pomaga zapobiegać rozwojowi pleśni. Często myj maty łazienkowe i ręczniki gorącą wodą.Ogranicz ilość dywaników i wykładzin do minimum, gdy dekorujesz swoją rezydencję. Dywany przyciągają i zatrzymują pyłki i kurz. Jeśli w Twoim domu znajdują się dywany, upewnij się, że można je prać i regularnie je pierzesz.Dla wielu dzieci cierpiących na alergie pokarmowe najlepszym rozwiązaniem jest przyniesienie obiadu do szkoły. Nie ma powodu, aby musieli ryzykować zjedzenie czegoś, na co mogą być uczuleni, w szkolnej stołówce. Zapakuj im lunch, aby wiedzieć, co jedzą.Jeśli wypróbowałeś wszystko, co możliwe, aby pomóc alergiom i nadal nie działa, możesz porozmawiać z lekarzem o zastrzykach na alergie. Chociaż nie ma lekarstwa na alergie, szczepionki przeciw alergiom znacznie zmieniły życie wielu alergików. Sprawdź, czy dostępne są zdjęcia dla Twojego typu alergii.Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie objawów spowodowanych przez alergie. Nawilżacz można kupić w dowolnej aptece. Jest to niedrogi sposób na zapobieganie wysychaniu i podrażnieniu zatok. Powinieneś codziennie czyścić zbiornik nawilżacza, aby zapobiec gromadzeniu się pleśni.Nie ma znaczenia, co powoduje twoje alergie; możesz sobie z nimi poradzić w taki sam sposób, jak każdy inny, kto na nie cierpi. Alergie mogą być irytującą częścią twojego życia, ale tylko wtedy, gdy nie zastosujesz podanych tutaj wskazówek. Informacje zawarte w tym artykule mogą pomóc Ci przejść dalej, pomagając Ci raz na zawsze pozbyć się alergii.