MyLED Oświetlenie Blog Kupowanie domu: poznaj sekrety w kilka minut

Kupowanie domu: poznaj sekrety w kilka minut

Samo kupno nieruchomości i nadzieja na najlepsze to nie jest sposób, w jaki mądrze inwestować w każdych warunkach rynkowych, a tym bardziej w warunkach, z którymi mamy do czynienia dzisiaj.

Zanim zaczniesz wyrzucać pieniądze na ryzykowne przedsięwzięcia, przeczytaj ten artykuł i upewnij się, że jesteś w pełni poinformowany o nieruchomościach.Oceniając wartość nieruchomości mieszkalnej, należy zachować ostrożność w odniesieniu do pobliskich nieruchomości komercyjnych lub przemysłowych. Pamiętaj, że chociaż takie nieruchomości mogą być nieszkodliwe (lub nawet puste) w chwili, gdy spojrzysz na pobliski dom, przyszłość nie daje żadnych gwarancji. Należy wziąć pod uwagę możliwość, że niepożądana, nieprzyjemna lub nawet niebezpieczna firma może wprowadzić się w późniejszym terminie.Kupując nieruchomość, powinieneś realistycznie myśleć o opcjach odsprzedaży. Jeśli nie zamierzasz zostać w domu przez okres spłaty kredytu hipotecznego, jak wielu kupujących po raz pierwszy nie robi tego, rozważ stosunek kosztów do odsprzedaży nieruchomości, aby mieć jasny obraz okresu zakupu .Kupując dom, uzyskaj wstępną zgodę. Nie myśl, że bycie wstępnie zakwalifikowanym oznacza to samo, co wstępne zatwierdzenie. Jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony, oznacza to, że pożyczkodawca zapoznał się z Twoją historią kredytową i informacjami finansowymi i jest gotów zaoferować Ci pożyczkę. Poinformują Cię dokładnie, na co możesz sobie pozwolić i ile są gotowi Ci pożyczyć. Wstępna kwalifikacja oznacza po prostu, że masz kwalifikacje do przejścia przez proces wstępnego zatwierdzenia.Rozważając zakup konkretnego domu, warto zwrócić uwagę na najbliższe sąsiedztwo. Jeśli kupisz dom, będą twoimi sąsiadami. Przyjrzenie się, kim mogą być ci ludzie, jest dobrym pomysłem przy podejmowaniu decyzji, gdzie będziesz mieszkać przez kilka następnych dekad swojego życia.Szukaj w lokalnej gazecie, sądzie, a nawet innych biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, aby znaleźć listę przejęć lub domów, które są sprzedawane przez HUD w celu uzyskania największych zysków podczas inwestowania w nieruchomości. Te nieruchomości są sprzedawane z dużym rabatem, aby usunąć je z ksiąg.Poznaj swój budżet, zanim zaczniesz kupować dom. Kupowanie domu: poznaj sekrety w kilka minut

Eksperci zalecają, aby koszty mieszkaniowe nie przekraczały 30% miesięcznych dochodów.

Upewnij się, że masz dużo miejsca w swoim budżecie na nieoczekiwane wydatki, takie jak naprawy lub przebudowa, zanim zaciągniesz pożyczkę. Jeśli wydaje się to zbyt trudne, prawdopodobnie jest zbyt drogie.Jeśli do domu, który rozważasz zakup, dodano dodatek, sprawdź, czy spełnia on wszystkie wymagania kodeksu i czy uzyskano odpowiednie pozwolenia, aby go zbudować. Może to pojawić się podczas procesu kredytowania i prawie uniemożliwić lub utrudnić sfinalizowanie finansowania.Szukając domu, pamiętaj o najważniejszym; Lokalizacja. Chociaż możesz znaleźć swój wymarzony dom, może nie być w najlepszej lokalizacji. Przy poszukiwaniu domów nie można zmienić lokalizacji. Gdy kupisz dom w okolicy, utkniesz tam, chyba że się przeprowadzisz. Pamiętaj, aby rozejrzeć się po okolicy, zanim zdecydujesz się na zakup domu.Upewnienie się, że jesteś poinformowany o rynku, to jedyny sposób, w jaki kiedykolwiek dokonasz właściwego wyboru przy zakupie nieruchomości. Jeśli możesz wziąć to, czego właśnie się tutaj nauczyłeś, i wykorzystać to do zlokalizowania i zakupu nieruchomości, powinieneś być w stanie wyjść na wierzch każdej transakcji dotyczącej nieruchomości.