Proste wskazówki dotyczące łowienia ryb bez rozbijania brzegu

Niektórzy uważają, że wędkarstwo to czynność, którą mogą wykonywać tylko profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, ale tak nie jest.

Każdy może łowić ryby i może być w tym całkiem uzdolniony, jeśli ma odpowiednią wiedzę. Poniższe informacje pomogą złagodzić myślenie o rzekomej trudności z łowieniem ryb.Na żywą, naturalną przynętę można złowić więcej ryb niż na przynętę sztuczną. Ryby na ogół zjadają wszelkie owady znajdujące się w pobliżu ich akwenu. Bardziej prawdopodobne jest, że złapiesz więcej ryb, używając tylko owadów, które możesz znaleźć na brzegu. Sztuczne przynęty często nie zwiększają szans na złowienie ryb.Zabierz ze sobą aparat na następną wyprawę wędkarską, a jeśli chcesz wypuścić rybę z powrotem do wody, ale chcesz się pochwalić dużym połowem, po prostu zrób zdjęcie ryby! Ryba będzie żyła, a teraz masz trwałe zdjęcie do pokazania wszystkim.Na wyprawę wędkarską weź ze sobą butelkę przypraw w proszku z czosnkiem. Wylej trochę na jedną rękę i potrzyj je razem. Czosnek obejmuje wszystko i jest to świetny sposób na złagodzenie obaw związanych z „zapachem ryb” i po prostu cieszenie się podróżą.Aby sprawdzić ostrość haczyków, użyj paznokci! Po prostu lekko przeciągnij haczyk po paznokciach i zobacz, czy nie rysuje. Jeśli tak, twój hak jest wystarczająco ostry, aby wykonać swoją pracę, ale jeśli nie, będziesz musiał wymienić hak lub naostrzyć go ponownie.Podczas łowienia z łodzi skorzystaj z echosondy, która pomoże Ci zlokalizować dobre łowisko. Echosondy używają sonaru do lokalizowania małych ławic ryb. Proste wskazówki dotyczące łowienia ryb bez rozbijania brzegu

Niektórzy rybacy wolą używać własnych umiejętności niż sprzętu do lokalizowania ryb.

Ci rybacy to puryści, którzy uważają, że korzystanie z zalet technologicznych podczas łowienia jest niesprawiedliwe.Jeśli nie jesteś małym dzieckiem, nie ma wymówki, aby nie nęcić własnego haczyka. Każdy rybak musi zrozumieć tę część łowienia ryb, ponieważ nie ma nic bardziej irytującego niż ciągłe proszenie o przynętę na czyjś haczyk. Jeśli uważasz, że zaczepienie żywego robaka jest nieludzkie, proszenie kogoś o wykonanie twojej brudnej roboty nie jest sprawiedliwe.Upewnij się, że zapoznałeś się z przepisami w swoim stanie, aby wiedzieć wszystko, co należy zrobić przed podróżą. Wiele stanów wymaga posiadania licencji połowowej przed wejściem na wodę. Większość obszarów połowowych ma dodatkowe zasady, więc musisz się upewnić, że również je znasz.Jeśli planujesz łowić w nocy, zawsze zabierz ze sobą reflektor i latarkę. To urządzenie pomoże ci wyraźniej widzieć wodę, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w ciemnym miejscu. Latarka jest również ważna, jeśli jesteś w ciemnym miejscu i próbujesz nawigować po wodzie.Nie kupuj kosztownego sprzętu podczas nauki łowienia ryb. Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie, nie kupuj bardzo drogiej wędki. Zacznij od dobrej jakości wędki średniej klasy. Wtedy, jeśli uznasz, że lubisz swoje nowe hobby, możesz zainwestować w lepszy sprzęt.Każdy, kto łowi, powinien jak najdłużej trzymać linkę w wodzie. To niesamowite, ile czasu Twoja linka może znajdować się poza wodą, niezależnie od tego, czy zmieniasz przynęty, układasz linki, czy wykonujesz inne czynności. Jedynym sposobem na złapanie ryb jest umieszczenie linki w wodzie.Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś zobaczyć, że łowienie ryb nie jest trudne. Każdy może to zrobić i również odnieść sukces. Wszystko, co musisz zrobić, to zapamiętać informacje o wędkowaniu, które przeczytałeś tutaj, a będziesz na dobrej drodze do zarzucenia żyłki i holu dużego.