MyLED Oświetlenie Blog Jakie są najlepsze drewniane zabawki dla dzieci

Jakie są najlepsze drewniane zabawki dla dzieci

Trwałe, estetyczne i naturalne zabawki z drewna są świetną opcją w porównaniu z plastikowymi i z pewnością nie będziesz miał nic przeciwko pozostawieniu ich na widoku, ponieważ pięknie prezentują się na półce w pokoju.

Chociaż nie są tak kolorowe jak ich plastikowe odpowiedniki, są przyjazne dla środowiska i nietoksyczne, bezpieczne i proste, a mimo to pobudzają kreatywność dziecka.

Jakie są najlepsze drewniane zabawki dla dzieci

Wszechstronne klocki drewniane dla dzieci

Drewniane zabawki mogą również wytrzymać wiele lat użytkowania i nadal dobrze wyglądają. A ponieważ są tak trwałe, tego typu zabawki można przekazać młodszym dzieciom, a nawet zachować dla przyszłych pokoleń. wiele dzieci, a nawet pokolenia. Łatwo również utrzymać je w czystości, wycierając je wilgotną szmatką zamoczoną w łagodnym mydle lub roztworze octu i wody. Nie zanurzaj ich jednak w wodzie, ponieważ może to spowodować pęcznienie i pękanie drewna, wilgotna ściereczka wystarczy, aby znowu były czyste.

Na prezent dla dziecka możemy zakupić drewniane klocki, z których można budować wieże, budynki i inne obiekty. Możemy również wybrać klocki z nadrukowanymi literkami, cyferkami, czy kształtami, dzięki temu dziecko może również posortować te klocki według kolorów, ułożyć je w kolejności liter lub cyfr lub poznać nazwy zwierząt. Dla mniejszych dzieci odpowiednie będą grzechotki i gryzaki z drewna, które można chwytać, potrząsać nimi oraz gryźć. Grzechotki drewniane wydają ciche i subtelne dźwięki, które z pewnością nie będą nam przeszkadzały. Możemy je znaleźć w neutralnym kolorze drewna lub pomalowane bezpiecznymi i nietoksycznymi farbami.

Wśród zabawek drewnianych znajdziemy zabawki do sortowania kształtów, układanki i puzzle, są to klasyczne zabawki do nauki wielu umiejętności dla niemowląt i małych dzieci, a istnieje niezliczona ilość zabawek, które pomogą im rozwinąć zręczność, myślenie i pomysłowość. Jednak to klocki drewniane dla dzieci są najchętniej wybieranymi przez rodziców zabawkami, ponieważ są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, można się nimi bawić wspólnie i układać różne budowle.