MyLED Oświetlenie Blog Na co zwracamy uwagę kupując płytki?

Na co zwracamy uwagę kupując płytki?

Kiedy chcemy odnowić nasze łazienkę, wymienić płytki, powinniśmy pamiętać iż mogą być one produkowane z nieco innych materiałów, może być to glazura, gres a także terakota.

Warto wiedzieć czym się one różnią, które z nich najlepiej sprawdzą się na podłodze w łazience. Oczywiście możemy znaleźć płytki matowe czy też szkliwione, które będą posiadały połysk, szkliwo dodatkowo będzie zabezpieczało płytkę, jednak warto zwrócić uwagę, iż jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Coraz częściej wybieramy płytki gresowe, płytki grube które będą odporne na wilgoć oraz wodę, warto zwrócić uwagę, iż są to płytki solidne, wypalane w temperaturze 1200 stopni Celsjusza, dodatkowo zabezpieczone szkliwem.

Na co zwracamy uwagę kupując płytki?

Jak wybierać płytki do łazienki?

W zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, możemy ułożyć inne płytki w łazience, kuchni czy też w przedpokoju. Oczywiście wykorzystanie gresu szkliwionego może pozwolić na ułożenie jednakowych płytek we wszystkich tych pomieszczeniach, możemy dzięki temu uzyskać jednolitą podłogę na dużej powierzchni. Oczywiście w tym przypadku warto wybierać gres szkliwiony, odporny na ścieranie, zabrudzenia. Jeżeli poszukujemy innego efektu, w salonie możemy zastosować płytki matowe, pamiętajmy iż niekiedy w tym przypadku będzie potrzebna dodatkowa impregnacja. Możemy wybrać płytki różnej wielkości, płytki prostokątne, kwadratowe czy też o nietypowych kształtach. Płytki nieszkliwione mogą posiadać różną strukturę, można przykładowo nanieść za pomocą lasera różnego rodzaju frezy, które nadadzą im ciekawy wygląd.

Kupując płytki warto wybierać ceramikę klasy pierwszej, w tym przypadku będziemy wiedzieli, iż są to płytki proste, będą łatwe w ułożeniu oraz będą dobrze wyglądały na naszych ścianach czy też podłogach. Dodatkowo możemy spotkać także płytki rektyfikowane, w tym przypadku są to płytki odpowiednio przycinane po wypalaniu, dzięki czemu posiadają regularne brzegi, rozmiary każdej partii są takie same, a płytki posiadają kąt 90 stopni. Z pewnością sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się elegancki wygląd oraz dokładność. W tym przypadku możemy także maksymalnie zmniejszyć grubość fugi, dzięki czemu uzyskamy powierzchnię bardziej jednolitą.

Dobrym przykładem wysokiej jakości płytek jest to model Harmony z firmy Paradyż, są to płytki pierwszego gatunku, płytki gresowe które charakteryzują się wysoką jakością. Warto sprawdzić oferty na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/HARMONY/6377, znajdziemy tam różne odmiany płytek Harmony od firmy Paradyż, które z pewnością będą pasowały do naszej łazienki.