Magnetoterapia to świetna forma fizykoterapii dla zwierząt domowych z urazami i stanami, takimi jak zapalenie stawów, problemy neurologiczne.
Stosując tego typu urządzenie do rehabilitacji zwierząt z pewnością zauważysz również różnicę w ich mobilności, nastroju i energii. Terapia polem magnetycznym jest nieinwazyjną formą leczenia, która może działać jako forma łagodzenia bólu w przewlekłych stanach zwyrodnieniowych i która może przyspieszyć powrót pacjenta do zdrowia po urazach czy operacji.
Zalety magnetoterapii w weterynarii
Leczenie zwierząt polem magnetycznym to przede wszystkim przyspieszone tempo gojenia tkanek miękkich, nerwów i kości, leczenie bólu, również przewlekłego, zmniejszenie stanu zapalnego, wspomaganie leczenia złamań, zmniejszenie obrzęków i zasinienia. Jako forma leczenia magnetoterapia jest wolna od skutków ubocznych. Terapia polem magnetycznym jest zabiegiem nieinwazyjnym, który może działać jako forma łagodzenia bólu w przewlekłych stanach zwyrodnieniowych i przyspieszać powrót do zdrowia po urazach czy operacji.
W terapii pulsacyjnym polem elektromagnetycznym (PEMF) określone impulsy energii elektromagnetycznej są dostarczane do dotkniętego obszaru w serii zabiegów. Taka metoda terapii jest stosowana w leczeniu urazów kręgosłupa i nóg u koni od kilkudziesięciu lat. Wraz z postępem w technologii i sprzęcie PEMF, zastosowanie magnetoterapii znalazło zastosowanie w przypadku psów dotkniętych skręceniami, urazami więzadeł i złamaniami. Można również z powodzeniem poddać magnetoterapii koty czy króliki. PEMF zapewnia krótkotrwały impuls magnetyczny o wysokiej intensywności, który umożliwia penetrację stawów i mięśni w ciągu 20 minut lub mniej.
Jeśli zastanawiasz się, czy magnoterapia dla zwierząt jest odpowiednim rozwiązaniem dla twojego pupila, warto wziąć pod uwagę fizykoterapię jako uzupełnienie leczenia weterynaryjnego. Magnetoterapia może zwiększyć krążenie, przyspieszyć gojenie urazów, ran i złamanych kości, zwiększać elastyczność i zakres ruchu, zmniejszać ból i dyskomfort, sztywność, obrzęki, stany zapalne, a tym samym poprawić nastrój i komfort zwierzęcia w trakcie leczenia i po zabiegach.