MyLED Oświetlenie Zdrowie Na czym polega joga twarzy?

Na czym polega joga twarzy?

Joga twarzy to wspaniała technika ćwiczeń, która może poprawić wygląd, rozluźniając i wzmacniając mięśnie twarzy.

Tej zewnętrznej przemianie często towarzyszy poczucie spokoju i pewności siebie. Zaangażowanie w tę praktykę pomaga czuć się spokojniejszym i szczęśliwszym. Poświęć trochę czasu każdego dnia na jogę twarzy, ponieważ najlepsze rezultaty daje regularna codzienna praktyka. Poświęcenie czasu dla siebie każdego dnia może być delikatnym przypomnieniem, aby dostosować się do swoich potrzeb i tego, jak się czujesz.

Na czym polega joga twarzy?

W jakich obszarach mogą pomóc ćwiczenia jogi twarzy?

W zależności od twoich obaw i celów, możesz użyć jogi twarzy, aby celować w dowolny obszar twarzy. Napięcie ma tendencję do narastania na czole, brwiach i szczęce. Jeśli masz ucisk w którymkolwiek z tych obszarów, zbuduj swoją rutynę jogi twarzy wokół tych miejsc. Zmarszczki mimiczne są powszechne na czole, w okolicy oczu i ust, warto zatem skupić się w tych miejscach, aby poprawić wygląd skóry za pomocą jogi twarzy.

Aby zmniejszyć widoczność zmarszczek w określonych obszarach, wybierz masaże i ćwiczenia ukierunkowane na te miejsca. Możesz też wybrać ćwiczenia mające na celu złagodzenie określonych problemów, takich jak ból głowy, bezsenność lub infekcja zatok. Przy każdym ćwiczeniu pracuj zgodnie ze swoim poziomem komfortu. Możesz odczuwać ciepło i lekki ucisk, ale nie powinieneś odczuwać bólu ani dyskomfortu podczas wykonywania jogi twarzy.

Jogę twarzy przyprowadza się mając zawsze czyste ręce i twarz, należy zmyć makijaż. Możesz użyć olejku, serum lub kremu, aby palce mogły łatwo przesuwać się po skórze, nie będąc zbyt śliskim. Wmasowywanie olejków lub serum może pomóc produktowi lepiej wniknąć w skórę, zapewniając głębsze wchłanianie. Prawidłowo wykonana joga twarzy pomaga się wyciszyć, skupić, poprawia krążenie, drenaż limfatyczny i łagodzi obrzęki i napięcia, a także stres. Do wykonywania ćwiczeń używamy własnych palców rąk, stosując lekki dotyk i nacisk, nie potrzebne są żadne urządzenia, a jogę można wykonywać przez kilka minut dwa razy dziennie.