Dostępność i szybkość badania USG ułatwia postawienie diagnozy

Badanie za pomocą ultradźwięków jest zwykle szybkie, a większość sesji trwa tylko kilka minut.

Nawet najbardziej intensywne badania USG trwają najwyżej godzinę. Dlatego diagnostyka ultrasonograficzna jest wygodna dla osób, które mogą mieć napięty harmonogram. Dostępność aparatów do USG i szybkość otrzymywania wyników w czasie rzeczywistym sprawia, że tego typu obrazowanie jest powszechnie wykonywane w wielu placówkach medycznych.

Dostępność i szybkość badania USG ułatwia postawienie diagnozy

USG to niedrogie i łatwe badanie stanu narządów pacjenta

Badania USG są również stosunkowo niedrogie w porównaniu z innymi usługami obrazowania. Jedyną substancją wymaganą do obrazowania ultradźwiękowego jest żel na bazie wody, który pomaga sygnałom z sondy przemieszczać się przez skórę i narządy pacjenta. Niskie koszty przekładają się na niższe rachunki za opiekę medyczną, co jest kolejnym powodem, dla którego lekarze najpierw zalecają wykonanie badania USG, jeśli jest to właściwe postępowanie.

Obrazowanie ultrasonograficzne jest wykorzystywane do badań przesiewowych i diagnostyki pierwszej linii ze względu na bezpieczeństwo, dokładność, szybkość i łatwość użycia. Wiele placówek diagnostycznych wykonuje badania USG, dzięki czemu pacjenci zawsze mogą znaleźć odpowiednią dla siebie lokalizację w celu przeprowadzenia zalecanego badania. Badanie USG niesie ze sobą minimalne ryzyko. W przeciwieństwie do zdjęć rentgenowskich lub tomografii komputerowej ultradźwięki nie wykorzystują żadnego promieniowania. Z tego powodu są preferowaną metodą badania rozwijającego się płodu w czasie ciąży.

Sprzęt medyczny – VIKIMED to firma, która oferuje sprzedaż i serwisowanie między innymi aparatów i głowic do USG, aparatów KTG, monitorów stanu pacjenta. Podczas diagnostycznego USG można sprawdzić wiele narządów, takich jak serce, nerki, tarczyca, woreczek żółciowy, wątroba, trzustka, żeński układ rozrodczy, jądra, prostata. Można również wykonać USG, jeśli przeprowadza się biopsję, co pomaga lekarzowi uzyskać wyraźny obraz badanego obszaru czy pobieranego do badań wycinka tkanki. Badania USG są na ogół bezbolesne i nie wymagają igieł, zastrzyków ani nacięć, aparaty są powszechnie dostępne i tańsze niż inne metody obrazowania.