MyLED Oświetlenie Zdrowie Henna do farbowania włosów to nie tylko kolory pomarańczowe i czerwone

Henna do farbowania włosów to nie tylko kolory pomarańczowe i czerwone

Barwniki chemiczne stosowane w konwencjonalnych farbach do włosów są tym gorsze dla twoich włosów i zdrowia, im częściej ich używasz.

Ale henna i ziołowe farby do włosów, o ile są używane w czystej postaci bez dodatków, konserwantów, i substancji chemicznych, są bezpieczne, nawet jeśli są często używane. Aby uzyskać optymalne rezultaty i zdrowie włosów, wybieraj tylko te farby do włosów, które są naturalne i zawierają składniki w czystej postaci. Najlepiej też nie farbować syntetycznym barwnikiem na włosach koloryzowanych wcześniej henną. Pozwól włosom odrosnąć przed ponownym koloryzowaniem za pomocą chemicznych barwników przez kilka miesięcy. Henna w czystej postaci wzmacnia włosy. Wiąże się z keratyną, substancją białkową, z której zbudowane są włosy. Wierzchnia warstwa naszej skóry również składa się ze zrogowaciałych komórek, dzięki czemu henna bardzo dobrze barwi skórę, a jest to wykorzystywane przykładowo do dekorowania ciała orientalnymi tymczasowymi tatuażami o pięknych wzorach. Włosy są zbudowane z bardzo gęstych zrogowaciałych komórek, dzięki czemu henna wnika i otula je znacznie łatwiej niż skórę i nadaje włosom intensywny kolor. Sprawia, że włosy stają się grubsze, kondycjonuje je i zamyka łuskę włosa, aby brud i kurz nie mogły wniknąć we włosy. Henna do farbowania włosów to nie tylko kolory pomarańczowe i czerwone

W ten sposób włosy stają się one zdrowsze, grubsze i mocniejsze.

Przy wielokrotnym stosowaniu henny do farbowania zobaczysz, o ile mocniejsze i zdrowsze stają się włosy. Jest to również doskonały produkt, który przywraca życie suchym, matowym i zniszczonym włosom. Wymieszaj sproszkowaną hennę z ciepłą wodą o temperaturze około 70 stopni lub czarną herbatą i unikaj używania kwaśnych substancji, takich jak sok z cytryny, sok z limonki, wino, czy kwas cytrynowy, które mogą niszczyć włosy i spowodować ich łamanie. Barwnik obecny w hennie daje pomarańczową lub czerwoną barwę włosom w zależności od ich naturalnego koloru, jeśli henna jest stosowana jako farba do włosów samodzielnie. Hennę można jednak mieszać z innymi roślinami w różnych proporcjach, takimi jak Pole henny indygo lub kasja, aby uzyskać różne odcienie, w tym ciemny brąz, czekolada, fiolet, burgund, czerń, żółty i blond.