MyLED Oświetlenie Biznes Praca dla niepełnosprawnych w dobie internetu

Praca dla niepełnosprawnych w dobie internetu

Współczesność oferuje nowe perspektywy w zakresie zatrudnienia i edukacji, które mogą okazać się bardzo znaczące dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli należysz do tej grupy społecznej, rozważ koniecznie poszukiwanie pracy zdalnej; być może w ten sposób łatwiej ci będzie pogodzić problemy zdrowotne z pełnoetatową pracą. Warto także korzystać z możliwości edukacyjnych, jakie daje internet: nauka języków obcych, kursy, webinary – wszystko to jest łatwo dostępne. Co więcej, dzięki globalnej sieci możesz poznawać ludzi z całego świata, więc nie jesteś ograniczony do zatrudnienia w polskiej firmie, możesz zatrudnić się w zagranicznej albo pracować jako freelancer dla ludzi z każdego miejsca na Ziemi. Co więcej, dzięki takiemu kontaktowi możesz ćwiczyć swoje kompetencje miękkie; warto w ten sposób uczyć się pewności siebie, istnieją specjalne aplikacje, które umożliwią ci poznawanie nowych ludzi z zagranicy.

Praca dla niepełnosprawnych w dobie internetu

Jak jeszcze internet ułatwia poszukiwania pracy dla niepełnosprawnych?

Za sprawą internetu możesz wyszukiwać setki ofert pracy, a nawet zamieścić swoje CV na portalach typu Linkedin. Nowoczesne aplikacje i systemy operacyjne pomogą ci zniwelować pewne utrudniające życie upośledzenia, na przykład za sprawą opcji czytania tekstu przez smartfon lub komputer osobisty. Pomyśl także o karierze w szeroko pojętej branży IT, można w niej zarabiać sporo pieniędzy nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Kto wie, może postanowisz zostać web developerem albo grafikiem komputerowym? Warto, abyś aktywnie korzystał z mediów społecznościowych i forów dyskusyjnych – w ten sposób stworzysz swoją wizytówkę, a także będziesz aktywnie uczestniczył w życiu społecznym, co pomoże ci nabrać odwagi.

Zachęcamy także do – darmowej i internetowej! – rejestracji w agencji pośrednictwa pracy dla osób niepełnosprawnych My Wspieramy. Jest to agencja, która udowodni ci, że praca dla niepełnosprawnych może się pojawić na ekranie twojego komputera dzięki kilku kliknięciom myszy.