MyLED Oświetlenie Blog Nie pozwól astmie powstrzymywać Cię przed życiem

Nie pozwól astmie powstrzymywać Cię przed życiem

Astma może być śmiertelna, jeśli nie traktujesz jej poważnie.

Z tego powodu musisz sporządzić kompleksowy plan opieki, gdy tylko zostaniesz zdiagnozowany. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią walkę z astmą i powrót do życia.Jeśli cierpisz na astmę, nie pal i unikaj narażenia na bierne palenie. Oznacza to, że musisz trzymać się z dala od wyrobów tytoniowych i szukać tylko pracy, w której nie jesteś narażony na żadne szkodliwe chemikalia, dym ani opary.Możesz pomyśleć, że korzystanie z wentylatora pomoże ci lepiej oddychać. Jeśli nie odkurzysz prawidłowo domu, użycie wentylatora spowoduje, że powietrze będzie przenosić cząsteczki kurzu. Może to spowodować trudności w oddychaniu. Zawsze powinieneś odkurzyć swój dom przed użyciem wentylatora.Usuń z domu wszelkiego rodzaju dywany. Dywan jest trudny do czyszczenia i będzie zawierał kurz bez względu na to, jak długo będziesz go odkurzał. Zamiast tego należy wybrać podłogi z linoleum lub podłogi drewniane. To samo dotyczy mebli: kup skórzaną kanapę zamiast wybierać bardziej miękką tkaninę.Jeśli używasz inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu, powinieneś porozmawiać z lekarzem o dodatkowych metodach leczenia astmy. Inhalator jest przeznaczony wyłącznie do natychmiastowej pomocy, a jeśli okresowo na nim polegasz, to Twoje obecne leczenie astmy nie jest wystarczająco skuteczne. Nie pozwól astmie powstrzymywać Cię przed życiem

Nadużywanie inhalatora może być szkodliwe i należy od razu unikać potencjalnych problemów.Kiedy masz astmę, zawsze powinieneś być pod opieką lekarza.

Prawdopodobnie zostanie Ci przepisany lek, który powinien ułatwić Ci oddychanie. Jeśli stwierdzisz, że twój lek nie działa dobrze, musisz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może znaleźć inny lek, który ci pomoże.Jeśli masz astmę i zamierzasz ćwiczyć, pamiętaj, aby robić przerwy w środku treningu, nawet jeśli objawy astmy nie ustępują. Wiele razy objawy astmy mogą podkraść się do ciebie w połowie treningu. Można temu zapobiec, robiąc przerwy.Posiadać wiedzę na temat czynników powodujących ataki astmy, aby uniknąć czynników wyzwalających lub opracować plan radzenia sobie z objawami astmy. Większość osób cierpiących na astmę wie, że istnieją powszechne czynniki drażniące, takie jak pyłki, sierść zwierząt domowych i dym. Jeśli to możliwe, unikaj tych substancji, które wywołują objawy lub pełne ataki.Dołącz do lokalnej grupy wsparcia innych osób cierpiących na astmę, aby uzyskać dodatkowe informacje lub wskazówki dotyczące życia z astmą. Inni mogli doświadczyć określonych wyzwalaczy podobnych do twoich i mogą oferować korzystne sugestie, jak ich uniknąć lub zmniejszyć ich skutki. Jeśli przenosisz się do nowej społeczności, grupa wsparcia może być nieocenionym źródłem informacji na temat substancji wyzwalających powszechnie występujących na tym obszarze.Jeśli masz astmę, powinieneś być ostrożny, rozpoczynając ćwiczenia lub programy treningowe. W najgorszym przypadku zwiększona aktywność oddechowa spowodowana ćwiczeniami wywoła atak astmy. Za każdym razem, gdy angażujesz się w nowy program ćwiczeń, nawet jeśli jest to coś tak prostego jak jogging, powinieneś robić to powoli i mieć pewność, że na każdym kroku nie robisz czegoś, z czym twoje ciało nie może sobie poradzić.Teraz, gdy masz nieco więcej wiedzy na temat radzenia sobie z astmą, masz mniejsze ryzyko śmierci z powodu niewłaściwego leczenia. Podejmując zdecydowane działania w celu kontrolowania astmy, które obejmują korzystanie ze wskazówek zawartych w tym artykule, nie możesz po prostu przetrwać z astmą, ale także dobrze się rozwijać.