MyLED Oświetlenie Blog Jest wiele metod na skuteczne wyburzenie budynku

Jest wiele metod na skuteczne wyburzenie budynku

Wyburzanie budynków to złożony proces, w którym stosuje się kilka technik umożliwiających osiągnięcie tego samego celu.

Najskuteczniejszą metodę określą lokalizacja, wielkość i skład konstrukcyjny budynku, który ma zostać zdemontowany. Na początku należy zdecydować, która metoda jest odpowiednia dla konkretnego projektu. Wyburzanie budynków za pomocą kul burzących to jedna z najstarszych i najbardziej znanych technik na rozbiórkę nieruchomości. Rozbijanie kulami burzącymi jest szczególnie skuteczne w przypadku konstrukcji betonowych i murowanych, ponieważ materiały te będą się łatwo kruszyć, a nie wgniatać jak metal, gdy zostaną uderzone kulą. Kule do wyburzania są także popularnym wyborem w budynkach o dużej zawartości azbestu, ponieważ ograniczają ilość azbestu, który jest rozpraszany w szkodliwy pył. Chociaż kule niszczące mają kilka zalet, wymagają do wykonania wysoce wyszkolonego operatora.

Ostrożna kontrola takiego sprzętu jest niezbędna, aby zapobiec przewróceniu się żurawia, jeśli kula przeleci obok celu.

Nawet najbardziej wykwalifikowani operatorzy nie są w stanie zapewnić takiej samej precyzji, jak inne metody wyburzania, a wymagana duża przestrzeń robocza utrudnia tę metodę w gęstych obszarach zaludnienia i w pobliżu linii energetycznych.

W przypadku bardzo dużych konstrukcji często najlepszym wyborem jest wyburzanie ramionami koparek i dźwigów o dużym zasięgu.

Można je wyposażyć w narzędzia, takie jak kruszarki, nożyce lub młoty, aby usunąć praktycznie każdy materiał z niezwykłą precyzją. Rozbiórka za pomocą specjalistycznego sprzętu to opcja niskiego ryzyka w przypadku najwyższych konstrukcji wykonanych z dowolnego materiału. W podobny sposób wykorzystuje się osprzęt do recyklingu używany do segregacji odpadów. Ramiona o dużym zasięgu są również minimalnie inwazyjne dla otoczenia, dzięki czemu świetnie nadają się do obszarów zaludnionych. Niestety, wyburzanie budynku w ten sposób jest również jedną z najwolniejszych i najbardziej pracochłonnych metod. Elementy usunięte z budynku muszą zostać zdemontowane przez obsługę naziemną, zanim zostaną odwiezione w wyznaczone miejsce.