MyLED Oświetlenie Blog Jak właściwie dbać o nasze schody?

Jak właściwie dbać o nasze schody?

Podobnie jak cały dom, schody muszą być regularnie czyszczone. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji schody pozostają piękne i są ozdobą naszego domu.

Każdy materiał wymaga indywidualnej metody czyszczenia. Ogólnie jednak wszystkie schody wykonane z różnych materiałów budowlanych są łatwe w pielęgnacji i czyszczenia. Oprócz codziennego zamiatania i usuwania kurzu różne powierzchnie wymagają innego sposobu czyszczenia. W przypadku schodów wyłożonych drewnem wystarczy usunąć kurz szczotką, następnie możemy patrzeć schody wilgotną ściereczką. Zbyt wilgotne wycieranie nie jest zalecane w przypadku drewnianych schodów. Ściereczki z mikrofibry także nie będą najlepszym pomysłem, powinniśmy używać ściereczek do drewna. Doczyszczenia możemy także wykorzystać stare prześcieradło. Nie można używać środków zawierających chlor czy tez ocet. Warto zwrócić uwagę czy podczas czyszczenia nasze schody nie stały się śliskie. Lakierowane powierzchnie wymagają specjalnych środków czyszczących. Powszechnie stosowane uniwersalne środki czyszczące mogą atakować farbę, a powierzchnia szybko staje się matowa. W przypadku starych drewnianych schodów, jeżeli nie posiadamy odpowiedniego doświadczenia, lepiej pozostawić ich czyszczenie specjaliście.

Tego rodzaju schody będą wymagały odpowiednich środków, impregnatów i lakierów. Raz na jakiś czas drewniane schody będziemy odnawiali podobnie jak nasz parkiet. Tego rodzaju pracę powinien wykonać stolarz, najlepiej fachowiec który robił te schody. Oczywiście schody będą potrzebowały poręczy czy też balustrady, obecnie wiele osób wybiera balustrady nierdzewne cena nie jest odstraszająca. Jest to bardzo dobry pomysł dla wszystkich typów schodów. Dzięki temu pasują one uniwersalnie, zarówno do naszych schodów jak również do balkonu czy też tarasu na zewnątrz. Wykonane są z metalu nierdzewnego dzięki czemu doskonale nadają się do wykorzystania na zewnątrz, bardzo dobrze znoszą działanie czynników atmosferycznych. Z pewnością będą nam służyły przez wiele długich lat.