Jak naprawić lub też wymienić papę na dachu?

W przypadku starszych bloków niekiedy może wyniknąć problem związany ze szczelnością dachu.

Wykonane kilka czy kilkanaście lat temu uszczelnienia z papy mogą być nieszczelne, dlatego też poszukuje się sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą uszczelnić ale także ocieplić dach. Z pewnością zmniejszenie strat ciepła spowoduje zmniejszenie rachunków dla całego bloku, dodatkowo także da to większy komfort osobom, które mieszkają na najwyższych piętrach.

Jak naprawić lub też wymienić papę na dachu?

Sposoby na ocieplenie i uszczelnienie dachu

W przypadku, kiedy chcemy zainstalować dachy za pomocą papy, możemy wykonać kilka warstw, w tym przypadku będzie to oczywiście papa wierzchnia, warstwa papy podkładowej. Oczywiście powinniśmy pamiętać o warstwach gruntujących, może być to warstwa bitumiczna, która będzie pozwalała wyrównać wszelkie nierówności, dodatkowo może być to także papa podkładowa znajdująca się pod styropianem. Oczywiście styropian będzie posiadał funkcje izolacyjną, warto zwrócić uwagę, iż w przypadku starszych bloków mieszkalnych ściany i dach mogą być niewłaściwie ocieplone, przez co będzie to prowadziło do dużych strat cieplnych.

Naturalnie w tym przypadku używamy papy termozgrzewalnej, która posiada właściwości izolacji przeciwwodnej. Oczywiście należy pamiętać o zakładkach, tak aby w pachwinie nie znajdowały się żadne otwory. W tym przypadku technologia dużo nie zmieniła się przez wiele lat, zmienił się jednak rodzaj papy, jej właściwości. W tym przypadku również nakładamy papę na ciepło, gdzie możemy użyć także palników, które będą podgrzewały papę do odpowiednich temperatury. Dodatkowo możemy wykorzystać przykładowo papy zgrzewalne, w tym przypadku warto zwrócić uwagę na pęcherze, należy zniwelować nierówności oraz powierzchnię zaimpregnować.

Dobrym pomysłem może okazać się także guma natryskowa, może być to tańsze rozwiązanie niż papa, możemy także nakładać warstwę gumy bezpośrednio na papę, która będzie dobrze wulkanizowana. Jeżeli poszukujemy nowoczesnych systemów ociepleń dachów, warto sprawdzić ofertę firmy PROOF TECH. Specjaliści mogą dokonać napraw, uszczelnianie czy też wymienić cały dach oraz wykonać izolację.