MyLED Oświetlenie Dom Istnieje wiele zastosowań diod LED, a także wiele korzyści

Istnieje wiele zastosowań diod LED, a także wiele korzyści

Światła LED, znane również jako diody elektroluminescencyjne lub diody LED, są najnowszym ekscytującym postępem technologicznym w branży oświetleniowej. Diody LED różnią się od tradycyjnego oświetlenia żarowego.

Na przykład diody LED to mniejsze, solidne żarówki, które są wyjątkowo energooszczędne i bardzo trwałe. Diody LED są również bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki. Jeśli wybierzesz świąteczne lampki LED, zużyją one o wiele mniej energii elektrycznej niż standardowe żarówki. Możesz używać ich na drzewkach świątecznych, do dekoracji domu i wokół nieruchomości, bez martwienia się o ogromne rachunki za prąd. Światła LED są również znacznie bezpieczniejsze. Są znacznie chłodniejsze od żarówek, dzięki czemu zmniejszają ryzyko poparzenia lub, co gorsza, spowodowania pożaru. Diody LED są wykonane z soczewek epoksydowych, a nie ze szkła, i są znacznie bardziej odporne na pękanie czy stłuczenie. Diody LED mają dłuższe okresy eksploatacji, które znacznie przewyższają zwykłe żarówki, które nie są zbyt trwałe. Oświetlenie LED jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne oświetlenie, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych substancji w składzie.

Oświetlenie LED praktycznie nie emituje promieniowania UV, przez co również jest bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Oświetlenie LED występuje w różnych formach co zapewnia elastyczne funkcje projektowania źródeł światła w pomieszczeniach, przykładowo oprawy sufitowe led. Dodatkowo diody LED bez problemu działają w ekstremalnie niskich lub wysokich temperaturach, co czyni je uniwersalnym źródłem światła w lodówkach, zamrażarkach, magazynach, fabrykach czy lampach ulicznych. Światła LED osiągają natychmiastowe rozświetlenie po włączeniu, a częste przełączanie nie szkodzi diodom, w przeciwieństwie do zwykłych żarówek, które w ten sposób szybciej się przepalają. Technologia LED oferuje niezliczone zalety w porównaniu z żarowymi, neonowymi i kompaktowymi świetlówkami. Do takich zalet należy wyższe bezpieczeństwo, niższe koszty konserwacji związane z wyjątkowo długą żywotnością (ok. 60 000 godzin) oraz znacznie niższe zużycie energii, które jest o 90% bardziej wydajne niż przy zwykłych żarówkach.