MyLED Oświetlenie Blog Technika PDR pozwala łatwo pozbyć się wgnieceń

Technika PDR pozwala łatwo pozbyć się wgnieceń

Wielu kierowców ma problemy z różnego rodzaju uszkodzeniami, wgnieceniami karoserii, może być to przyczyna gradu, nieprawidłowego parkowania, niekiedy może także inne auto uderzyć w nasze.

Jeżeli lakier nie jest zarysowany, wówczas możemy naprawić tego rodzaju problem przy pomocy techniki PDR. Jest to technika pozwalająca na usuwanie wgniotek metodą bezinwazyjną, chodzi tutaj o wypychanie lub też wyciąganie wgniecenia za pomocą odpowiednich narzędzi i siły.

Technika PDR pozwala łatwo pozbyć się wgnieceń

W jaki sposób bezinwazyjnie usuwa się wgniecenia z karoserii?

W przypadku uszkodzenia, zarysowania karoserii, należałoby dane miejsce oczyścić, oszlifować następnie w miarę możliwości naprostować, a następnie wykorzystacie szpachlę czy też po prostu polakierować po wyprostowaniu. Wykorzystanie szpachli pozostawiłoby ślad na karoserii, wówczas przy ewentualnej odsprzedaży auta mogłoby to obniżyć jego wartość. Dlatego też coraz częściej stosuje się metodę bezinwazyjną, metodę PDR, która pozwala na doprowadzenie karoserii do dobrego stanu bez zniszczenia lakieru.

Oczywiście usunięcie wgniecenia będzie wymagało czasu, niekiedy możemy wyciągnąć wgniecenia w zewnątrz, służy do tego wybijak, który będzie przymocowany do karoserii za pomocą kleju na gorąco. Po wyciągnięciu klej następnie się podgrzewa i odłącza wybijak od karoserii, nie pozostawiając ten sposób śladów. Jednak w przypadku, kiedy tego rodzaju technika nie będzie możliwa do zastosowania, wówczas powinniśmy wypychać wgniotkę od środka. Niekiedy należy rozkręcić pewne elementy wnętrza, zatem może być to zabieg dość czasochłonny. Należy pamiętać, że wgniecenia mogą pojawić się na różnych elementach naszej karoserii, dlatego też użyta technika może być różna, z pewnością specjaliści PDR będą używali także odpowiednich narzędzi, które nie uszkodzą blachy.

Oczywiście metoda ta będzie wymagała odpowiedniej wprawy oraz doświadczenia. Dlatego też warto skorzystać z odpowiedniego szkolenia, na stronie szkoleniepdr.pl znajdziemy tam szczegóły związane ze szkoleniem PDR pod okiem specjalistów, blacharzy którzy posiadają doświadczenie w usuwaniu wgnieceń, możemy zatem nauczyć się tej techniki. Są to szkolenia kilkudniowe, które odbywają się w małych grupach, nacisk stawia się oczywiście na zajęcia praktyczne, umiejętność wykorzystania różnych narzędzi, a także poznanie wszystkich technik związanych z PDR.