Wpływ indeksacji linków na pozycję strony internetowej 

Często internauci, którzy chcą mieć własne strony internetowe zastanawiają się czy potrzebne jest indeksowanie stron skoro chcemy je pozycjonować?

Widać, że takie osoby w ogóle nie mają żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Indeksowanie to podstawa pozycjonowania. Jak to możliwe? Indeksowanie to przyjęcie do katalogu naszej strony przez Google. Jak można pozycjonować coś, co nie jest nigdzie ujęte? Boty Google były u nas? Nie? W takim razie Google nie wie czy jesteśmy i co tak naprawdę znajduje się na naszej stronie internetowej. To, dlatego tak bardzo potrzebna jest indeksacja linków, bo boty wiedzą, co się znajduje na stronie i od tej pory na zapytania użytkowników mogą podawać właśnie naszą treść, a zatem to jest bardzo, ale to bardzo ważne. Do sprawdzenia indeksacji linków trzeba wykorzystać aplikacje google index checker, która idealnie się do tego nadaje. Daje wiele możliwości do wyboru, dlatego jeśli zajmujemy się pozycjonowaniem albo zamierzamy to robić to nie pozostaje nam nic innego jak testowanie aplikacji na swoich wszystkich urządzeniach.


Jeśli sprawdzimy czy strony została zaindeksowane to wiemy czy się za to brać dalej i co należy robić?

Bez indeksacji można stracić dużo czasu i nic z tego nie będzie. Stronę można dodać osobiście do katalogów Google. To bardzo proste, bo w Internecie znajdziemy, jaka musi być treść pliku robots.txt i to trzeba zrobić. Jeśli po tym czasie wchodzimy na aplikacje index checker bulk i nadal strona nie jest zaindeksowana to może chodzić o jej treść. Boty mają swoje algorytmy wyszukiwania, dlatego wszystko trzeba będzie ustawić zgodnie z nimi. Jeden mały błąd, który może być dla nas mało widoczny i nici z naszego zaindeksowania i pozycjonowania. Na pewno nie chcemy tracić niepotrzebnie czasu tylko chcemy żeby były z tego efekty. Do wszystkiego trzeba dochodzić powoli, bo inaczej pozycjonowanie nic nie wniesie, a może jeszcze zaszkodzić. Ten początek to sprawdzenie indeksowania wszystkich stron i podstron internetowych.