MyLED Oświetlenie Zdrowie Po kilku tygodniach kwitnienia konopie są gotowe do zbiorów

Po kilku tygodniach kwitnienia konopie są gotowe do zbiorów

Zasadniczo konopie indyjskie rozpoczynają kwitnienie na dwa sposoby.

Rośliny APD polegają na hormonie wrażliwym na światło, aby utrzymać wegetację. Hormon ten zapobiega kwitnieniu, gdy jest aktywny. Jest nieaktywny przy słabym oświetleniu i gdy noce stają się dłuższe. Dwanaście godzin lub więcej ciemności wywoła kwitnienie u tego typu roślin. W przypadku odmian automatycznie kwitnących ten sam hormon jest zależny od wieku. Roślina przestaje ją wytwarzać, gdy osiągnie określony wiek właściwy dla danego gatunku, a kwitnienie rozpoczyna się niezależnie od czasu oświetlenia. Może to nastąpić już po dwóch tygodniach od wykiełkowania, ale zazwyczaj wynosi od czterech do ośmiu tygodni w zależności o gatunku rośliny.

Po kilku tygodniach kwitnienia konopie są gotowe do zbiorów

Gdzie można kupić nasiona marihuany feminizowane

Kwitnienie przebiega w tych samych fazach u wszystkich gatunków konopi, ale przez różny czas. Szybka indica zostanie utwardzona na kilka tygodni przed długim dojrzewaniem sativy. Wkrótce po zróżnicowaniu zaczną formować się odpowiednie kwiaty. Kielichy pojawią się na międzywęźlach gałęzi szybko tworząc kulki pokryte słupkami. Wiele pożądanych żywic już tworzy się w młodych włoskach na słupkach, kielichach i powierzchniach liści. Z biegiem tygodni te skupiska kwiatów rozmnażają się i tworzą duże topy pokryte nabrzmiałymi żywicą włoskami.

W ciągu ostatnich kilku tygodni nie podaje się składników odżywczych, a rośliny podlewa czystą wodą. Gwarantuje to czysty smak wolny od składników odżywczych i posmaków soli. Susz swoje pąki w ciemnym i chłodnym miejscu o niewielkiej wilgotności. W idealnym przypadku proces ten jest bardzo powolny i powinien zająć co najmniej dwa tygodnie. W trakcie suszenia chlorofil ulega degradacji, a zieleń zostaje zastąpiona kolorami zależnymi od gatunku. Płowe, brązowe, bladozielone, a nawet ciemnoniebieskie i fioletowe odcienie mogą pojawić się, gdy rozwiną się prawdziwe suche kolory pąków.

W specjalistycznych sklepach online można kupić nasiona marihuany feminizowane. Odpowiednio przeprowadzony proces wzrostu i kwitnienia może dać hodowcom obfite i wysokiej jakości plony.