Diody LED są obecnie bardzo popularne wśród konsumentów

Dzięki stale rosnącej różnorodności dostępnych stylów projektanci wnętrz biorą pod uwagę nie tylko jakość światła, które wykorzystują w swoich projektach, ale także kształt i styl samej żarówki.

W sprzedaży możemy znaleźć szereg różnych rodzajów diod LED do zamontowania w różnych typach opraw oświetleniowych. Kiedy ludzie remontują swoje domy lub chcą ulepszyć swoje oświetlenie, zmiana na diody LED pozostaje niezwykle popularna. Tradycyjne rodzaje oświetlenia było dostępne z żarnikiem. Żarnik jest płomienną kolumną, która lśni w środku żarówki i jest w dużej mierze odpowiedzialna za rzeczywiste światło, które rzuca. Osoby, które wciąż chcą tego wyglądu, mogą go znaleźć w bardziej nowoczesnym i wydajnym oświetleniu LED, które może naśladować wygląd prawdziwej żarówki. Są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i oprawach, a także mają wszystkie możliwości oszczędzania energii i pieniędzy w technologii LED. Diody LED można również ściemniać, jeśli są wyposażone w zgodny ściemniacz. Musisz upewnić się, że zakupiona żarówka ma funkcję ściemniania, jest to podane w specyfikacjach na opakowaniu. Najważniejsze do rozważenia jest to, czy twój aktualny ściemniacz może obsługiwać moduł led, czy potrzebujesz ściemniacza kompatybilnego z LED. Najbardziej nowoczesne ściemniacze, najbardziej popularne do ściemniania żarówek halogenowych, mają minimalną moc 60 W, co jest zdecydowanie zbyt wysokie dla energooszczędnych diod LED.

W takim przypadku trzeba zakupić dobry ściemniacz do LED.

Im szerszy kąt wiązki światła punktowego, tym więcej obszaru poniżej jest oświetlone. Halogenowe kąty wiązki reflektorów są ograniczone maksymalnie do około 40 stopni. Oznacza to, że mogą oferować tylko wąskie kąty światła. Jednak reflektory LED są znacznie bardziej wszechstronne. Nadal można uzyskać wąskie kąty rozsyłania światła, które idealnie nadają się do obszarów dekoracyjnych, ale można również uzyskać szersze kąty wynoszące 60, a nawet 110 stopni, które idealnie nadają się do oświetlenia większych obszarów, takich jak pomieszczenia mieszkalne i jadalnie.